Menu

wiedzanalepszezycie

Porady zdrowotne,środowisko,przyroda

Wietrzenie pokoju

wiedzanalepszezycie

pokj3

Jak każdemu wiadomo codziennie powinniśmy dbać o obieg powietrza w naszym mieszkaniu aby było ono odpowiednie powinniśmy najpierw odkurzyć pomieszczenia a następnie je przewietrzyć. Jeśli cyrkulacja powietrza jest odpowiednia to lepiej się czujemy i jesteśmy mniej narażeni na infekcje. Powietrze w pomieszczeniu powinno być wilgotne. Czyste powietrze działa korzystnie na nasze drogi oddechowe. Bardzo ważne są także spacery które pozwalają zaczerpnąć świeżego powietrza oraz dotlenić nasz mózg. A najlepsze spacery są na łonie natury. Pamiętajmy że podczas zimy gdy otwieramy okno należy zakręcić kaloryfer. A żeby nasze kaloryfery sprawnie funkcjonowały dobrze jest je co jakiś czas odpowietrzać. Pamiętajmy także o regularnym zmienianiu zasłon dodają one uroku naszemu mieszkaniu, polecam także zastosowanie rolet które pozwolą na ociemnienie naszego mieszkania w dowolnym momencie np. gdybyśmy chcieli wyspać się w dzień. Warto nie tylko otworzyć okno ale czasem spędzić trochę czasu przed nim jeśli nie chce nam się wyjść z domu. Dodatkowo aby nawilżyć powietrze w naszym domu należy postawić pojemniczek z wodą lub można także zastosować jonizator powietrza.

Aby zabić wszelkie grzyby i pasożyty zamieszkujące nasz pokój polecam zastosowanie octu lub spirytusu ponieważ świetnie odkaża i oczyszcza. Można nim także płukać rzeczy w pralce.

Aby w domu był lepszy obieg powietrza czyli dobra cyrkulacja powietrza a przede wszystkim latem można zamontować wentylatory, którymi można sterować ustawiając nawiewy a tym samym temperaturę w naszym domu. Ja polecam je zainstalować przede wszystkim w kuchni aby uniknąć pobrudzenia lub odbarwienia ścian a także pozbyć się zapachu pochodzącego z gotowania. Pamiętajmy o myciu ścian nie tylko podłogi bo na niej też osadzają się zarazki oraz innego typu mikroorganizmy.

wentylatorequationBardzo dobrym rozwiązaniem są takie wentylatory na lata w naszym domu, ludzie są jak rośliny im lepszy obieg powietrza tym zdrowiej się czujemy, dlatego wiele osób wyjeżdża w góry gdzie powietrze jest stale świeże i zdrowe.

Bardzo dobrym rozwiązaniem są jonizatory powietrza które oczyszczają nasze domowe mieszkanie z kurzu może nie dosłownie ale powodują że powietrze w naszym pokoju jest zdrowsze i bardziej oczyszczone a małe urządzonko może sobie stać w domku. Choć to samo można osiągnąć dobrą cyrkulacją wiatrakami i nawiewem :)

jonizator1

Linki do zdjęć:

http://www.tapeta-widok-pola-zaslona-wiosna-aki-okno.na-telefon.org/

http://www.atutrental.com.pl/wynajem/ogrzewanie-i-osuszanie/wentylatory/

https://allegro.pl/artykul/jonizator-powietrza-kiedy-warto-w-niego-zainwestowac-51043

 

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Top Szamba Betonowe] *.cable.smsnet.pl

    Takie wietrzenie jest bardzo ważne - dzięki niemu, ściany naszego mieszkania zostaną zachowane w dobrym stanie - unikniemy też powstawania grzybów i pleśni, które są szkodliwe dla naszego zdrowia.

© wiedzanalepszezycie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci