Menu

wiedzanalepszezycie

Porady zdrowotne,środowisko,przyroda

Umeblowanie mieszkania

wiedzanalepszezycie

Bardzo ważnym aspektem w naszym życiu jest łóżko. Jakby nie patrzył spędzamy na nim długi okres życia dlatego dobrze aby było ono wygodne dla nas. Ciężko jest dobrać wygodne łóżko i powinien to być przemyślany wybór. Osobiście polecam wam twarde łóżko ponieważ podobno jest ono wygodne dla naszego kręgosłupa a co najważniejsze pozwala na spokojny sen. Należy pamiętać że nasz sen powinien wynosić minimum 8 godzin aby nasz organizm był wypoczęty oraz funkcjonował prawidłowo. Zapewnia nam ono wygodny odpoczynek po ciężkim dniu a szczególnie osobom które pracują. Dzięki snu jesteśmy zregenerowani. Przy zakupie powinniśmy zastanowić się nad materiałem z jakiego będzie wykonane nasze łóżko. Ja polecam wam łóżka drewniane, ponieważ są trwałe oraz wytrzymują duże obciążenie. Wybór wyglądu i kształtu jest kwestią gustu ale sprawia to dodatkowy efekt. Ważną rzeczą jest wybór określenie czy będziemy sypiać na nim sami czy jest to łózko dla pary ponieważ jak wiemy trzeba dostosować rozmiar. Przed wyborem łóżka trzeba wymierzyć nasz pokój aby zobaczyć czy wybrane przez nas łóżko będzie pasowało do naszego pokoju. Dodatkowym atutem jest zadbanie o podłoże czyli nogi łóżka, jeśli nie chcemy aby rysowały nam podłogi w salonie należy pod nie podkleić specjalny materiał zapobiegający uszkodzeniom. Jeśli dzielimy pokój z bratem lub siostrą wówczas możemy wybrać łóżko piętrowe co dodatkowo ograniczy miejsce w pokoju i stworzy większą przestrzeń. Zawsze należy wybierać trochę większe łóżko na wszelki wypadek bo nigdy nie wiadomo czy ktoś kiedyś nie będzie potrzebował się położyć a jeśli nie to nawet więcej przestrzeni sprawi że z niego nie zlecimy. Ja polecam łóżka kasztanowe czyli wykonane z drzewa kasztanowego gdyż mają właściwości lecznicze a dokładniej działają korzystnie na nasz kręgosłup. Ale jest mnóstwo drzew więc wybór też jest duży. Dodatkowym atutem są łóżka składane które pozwolą na przenocowanie np. gości lub gdy będziemy potrzebowali większej przestrzeni. Mogą być to nawet łóżka które są otwierane od ściany dzięki czemu jednym ruchem zrobimy sobie miejsce do snu a drugim rano złożymy nasze łóżeczko. Przecież łóżka mogą być rozkładane jak książki :)

To samo tyczy się kanapy

Jeśli ktoś dysponuje wysokim funduszem to polecam dodatkowo łóżko wodne na którym można się zrelaksować

ko

Fotele również muszą być wygodne a w szczególności dla nas. Muszą odpowiadać za oparcie dla naszych pleców i stabilizację naszego kręgosłupa powinno być ono takie aby usztywniało nasz kręgosłup wówczas nie ulega on skrzywieniu. Pamiętajmy że nie powinniśmy się krzywić. Jeśli ktoś w pracy spędza dużo czasu przed komputerem to powinien zainwestować w dobry i solidny fotel. Tu również polecam stabilne i wytrzymałe fotele z drewna albo innego materiału to kwestia gustu. Ważne jest aby fotel był sztywny i się nie rozjeżdżał lub nie odchylał tylko trzymał stałą pozycję. Dodatkowym atutem będzie tu możliwość składania i rozkładania fotela co znacznie usprawni jego transport chociażby ze sklepu do domu. Ważne jest oparcie na którym możemy oprzeć rękę dobrze gdy jest sztywne najlepiej drewniane. Powierzchnia na której siedzimy powinna być miękka a cały fotel powinien być stabilny.

krzeso11

                                         Wygoda to ważny aspekt w naszym życiu ale nie każdy ją ma :)

 

kanapa1Jeśli ktoś dysponuje wysokim funduszem to polecam dodatkowo łóżko wodne na którym można się zrelaksować jednak spać polecam na twardym bo jest zdrowiej dla naszego kręgosłupa :)

 Linki do zdjęć:

http://www.ceneo.pl/Lozka

http://www.kreocen.pl/produkt/Halmar-Krzeslo-obrotowe-Lotus-czarno-popielaty-18_586_673967.html

https://sofamarket.pl/Dom-i-Ogrod/Meble/Salon/Kanapy/Ekskluzywna-kanapa-do-salonu-MONACO

 

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
  • zabakow

    ciekawy artykuł. Równie ważne jest dobranie łóżka dla dzieci

  • Gość: [Blaszane garaże] *.artnet.gda.pl

    Jestem zdania, że niektóre z mebli można wykonać samodzielnie. Mi, bardzo podobają się meble zrobione z europalet - są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Uwielbiam meble, które są "EKO", a meble z europalet zaliczają się do nich.

  • Gość: [kom-in.pl] *.dynamic.gprs.plus.pl

    Teraz znacznie inny styl panuje w mieszkaniach niż 10 lat temu. Co jakiś czas jak widac warto postawić na większy remont.

© wiedzanalepszezycie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci