Menu

wiedzanalepszezycie

Porady zdrowotne,środowisko,przyroda

Prawda a kłamstwo

wiedzanalepszezycie

Czym jest prawda a czym kłamstwo. Często mówi się że kłamstwo ma krótkie nogi jakby się nie patrzyło jest to prawda. Lepsze jest najszczersza prawda niż najsłodsze kłamstwo. Od kłamstwa wszystko się zaczęło i kłamstwo niszczy świat, niszczy małżeństwa, rodziny, przyjaźnie, związki i ludzi.. Prawda łączy ludzi scala tworzy więź gdy kłamstwo oddala jednego człowieka od drugiego. Gdy raz skłamiemy wchodzi nam to w nawyk a gdy nie wychodzi to na jaw czyli uchodzi płazem to myślimy że jest wszystko w porządku i kolejnym razem robimy to samo, wówczas nie uczymy się mówić prawdy lecz patrzymy jak okłamać. Czy szczerość jest ważniejsza myślę że tak choć czasami trudno takim być. Prawda jest bardziej ceniona niż kłamstwo, ponieważ pozostaje prawdą jaka by nie była. Większą ulgę przynosi przyznanie się do winy niż oszukiwanie. Nikt w naszym życiu nie chce być oszukiwany. Lepszy jeden szczery i prawdziwy przyjaciel niż cała masa osób którzy mogą mieć złe intencje. Mówi się nawet że z prawdziwym przyjacielem można zjeść beczkę soli, co to powiedzenie oznacza, oznacza to że sól jest bardzo słona i czasem może być taka przyjaźń gdy dwie osoby mówią sobie prawdę. Prawda jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka bo bez niej ludzie sami siebie wyniszczają czym wówczas bez prawdy są przysięgi, ślubowania czy prawo?

znak_prawda

Gdy jesteśmy wychowywani albo dorastamy w otoczeniu lub patrzymy na kogoś kto kłamie możemy przyjmować tą samą postawę jednak chyba warto jest być prawdomównym.

Od kłamstwa wszystko się zaczyna lepiej być nielubionym za prawdę niż lubionym za kłamstwo chociaż ja lubię ludzi którzy mówią mi prawdę w oczy niż coś za plecami.

Też w swoim życiu nie byłem idealny i popełniałem wiele błędów między innymi: okradałem innych, kłamałem , ściągałem na studiach, oszukiwałem, źle i głupio myślę. Przychodzi okres w życiu że chcemy się zmienić i to wymaga pracy nad sobą samym i warto się zastanowić co chcemy wybierać

Tylko prawda nas wyzwoli. Jezus

prawda_jezus

Gdy dowiadujemy się prawdy to jesteśmy źli bo kłamstwo lepiej pasuje

prawda

Linki z których pochodzą zdjęcia:

http://www.kuprawdzie.pl/tag/prawda/page/2/

http://www.kempinsky.pl/teatr-to-prawda/

http://demotywatory.pl/4600165/Poznacie-prawde-a-prawda-Was-wyzwoli%E2%80%9D

 

© wiedzanalepszezycie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci