Menu

wiedzanalepszezycie

Porady zdrowotne,środowisko,przyroda

Używki

wiedzanalepszezycie

Jak wiemy wokół nas wszystko co nas otacza można nazwać używką ponieważ wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Lecz możemy rozróżnić używki które są bardziej szkodliwe dla życia ludzkiego np. narkotyki, alkohol, sterydy, leki, dopalacze, papierosy oraz innego typu substancje wyniszczające nasz organizm. Po odstawieniu tych substancji organizm ludzki doznaje szoku ponieważ przez pewien okres czasu się do nich przyzwyczajał a to niekoniecznie było dobre. Wielu z nas o tym nie wie bo o tym nikt nie mówi albo niekiedy trzeba przekonać się na własnej skórze żeby zmądrzeć ale wszystko pozostawia jakiś większy lub mniejszy ślad na psychice lub zdrowiu fizycznym człowieka. Wszystko zależy także od intensywności stosowania danej używki, wielu rzeczy kupując je nie wiemy bo nikt nie mówi nam o wadach a raczej o zaletach danych specyfików, no bo jeśli przynoszą dochód to po co. Czasami dopiero gdy się coś stanie pod wpływem używki dopiero człowiek reaguje. Ostatnio byłem na dyskotece zobaczyć jak bawi się młodzież, oczywiście w stanie trzeźwości bo wcześniej chodziłem nietrzeźwy i powiem wam że widać różnicę... Gdy jesteśmy pod jakimś wpływem np. upojenia alkoholowego to nad sobą nie panujemy i możemy wyrządzić komuś krzywdę lub samemu sobie. "Wszystko jest dla ludzi ale w umiarze". Ludzie często sięgają po tego typu rzeczy aby odbiec trochę od rzeczywistości od codziennych zmartwień lub się odstresować ale w gruncie rzeczy to naprawdę nie pomaga. Stąd moja rada dla was jeśli już podejmujecie się czegoś róbcie to w umiarze i zważajcie na konsekwencje bo lepiej jest uczyć się na czyiś błędach niż na własnych...ale dobrze się uczyć.

Co jest powodem że sięgamy po używkę a no często robimy to dla przyjemności lub aby się odstresować lub zapomnieć o czymś co nas przytłacza. Wszystkie używki w zbyt dużych ilościach działają na nasz mózg. Wszystkie zostały wymyślone w jakimś celu lecz trzeba być co do nich ostrożnym. Tytoń i alkohol oraz leki są najczęściej spożywanymi substancjami na świecie dlatego są to także narkotyki miękkie. Zbyt częste spożywanie tego typu substancji prowadzi do nałogu z którego jest trudno wyjść. Zobaczmy jak trudno kilkuletniemu palaczowi jest wyjść z nałogu, trzeba mieć też trochę silnej woli albo dobrą motywację. Jeśli odczuwamy że jest to dla nas ciężkie można się pomodlić i poprosić o pomoc Boga. Często dopiero po odejścia od nałogu odczuwamy skutki uboczne ale jeśli już nam się to uda to duży krok do przodu :)

Jeśli chcemy to uczynić musimy być asertywni czyli mówić stanowcze "NIE" bo otoczenie może nas do tego namawiać ale musimy być silniejsi. Dlatego nie powinniśmy ulegać presji otoczenia ja też często namawiałem ludzi do złego ale gdy z tego zrezygnowałem dopiero zobaczyłem jak to wygląda. Kolejnym plusem rzucenia nałogu jest zaoszczędzenie pieniędzy które możemy przeznaczyć np. na zdrową żywność czyli zamiast kupować paczki papierosów możemy kupić torbę świeżych i dobrych owoców a odkładając np. zakupić sobie sokowirówkę która da nam super pożywny sok ;) A i jeszcze jeden ważny aspekt jeśli ktoś podejmuje się rzucenia palenia papierosów to nie może przebywać w otoczeniu osoby palącej bo wówczas jest biernym palaczem. Gdy jakaś osoba proponuje nam alkohol to jest na wyższym stopniu alkoholizmu niż my bo jest tak zwanym "prowodyrem" czyli jest bardziej uzależniony od alkoholu od nas :) Po rzuceniu palenia, palacz odczuwa głód nikotynowy który zakłóca pracę mózgu,działa to negatywnie na naszą pamięć ale dowiadujemy się o tym dopiero rzuceniu palenia. Na początku jest trudno wyjść z nałogu ale później powinno być lepiej ;)

 

Poniżej jest ciekawy link do filmiku YT na temat używek:

https://www.youtube.com/watch?v=S9XwaoWW7zE

Wielkim ryzykiem jest zakup narkotyków ponieważ pochodzą często z nieznanego źródła, dodawane są do nich różnego typu substancje szkodliwe dla naszego zdrowia chociażby proszek do aparatów. Dodawana jest do nich także chemia która ma właściwości uzależniające więc nikomu nie polecam używek nieznanego pochodzenia a najlepiej jest zerwać z nałogiem. Wiele substancji narkotycznych jest zakrapianych różnymi substancjami o których nawet nie macie pojęcia ale diler wam tego nie powie. Kiedyś marihuana była lekkim narkotykiem żutym lub palonym dziś jej odmiany są specjalnie mutowane, nadal jest wykorzystywana w leczeniu stwardnienia rozsianego lub przy bólach. Należy jednak pamiętać że nie powinno się jej brać bez przyczyny a jeśli już ktoś się na to decyduje to powinien to robić rzadko, to samo dotyczy się alkoholu choć większa liczba zgonów pochodzi od alkoholizmu bo według mnie jest silniejszym narkotykiem.

 

Warto posłuchać Reggae ponieważ ich muzyka niesie miłość i o to w tym chodzi a także super przesłanie dla ludzi. Nie znam ich osobiście ale podejrzewam że są gościnni i dzielą się z innymi a to ważne dzielić się. Ważne jest dawać od siebie innym to co najlepsze a każdy dzieli się tym co ma. Ważne jest aby nie czynić drugiej osobie krzywdy bo to że ktoś coś robi o niczym nie świadczy jeden może bić lub maltretować drugiego człowieka niewinnie a drugi jest uśmiechnięty i nikomu nic nie zrobi.

 

Są jednak odmiany marihuany leczniczej pomocne dla zdrowia ludzkiego i przydatne w medycynie.

Dopalacze wam stanowczo odradzam są to straszne substancje syntetycznego pochodzenia, które wywołują ogromne spustoszenie w ludzkim organizmie i psychice człowieka. Jednak jak przynosiły zysk to były sprzedawane w sklepach dopóki nie wydarzyło się coś złego

Tak naprawdę wszystko może być używką nawet kawa, którą codziennie pijemy.

Czy chcemy aby nasze narządy miały takie minki?

To co pochodzi od matki ziemi z reguły jest dobre

Czy chcemy aby nasze narządy miały takie minki?

uywki

Sterydy to substancje szkodliwe dla naszego organizmu ponieważ wyniszczają nasze narządy lub powodują że stają się większe. Niekiedy są podawane w szpitalach przed operacjami aby zwiększyć np. wagę pacjenta choć ich nie polecam no chyba że mają uratować człowieka. Organizm naturalnie wytwarza różnego typu hormony jednak gdy zostają one podane ze strzykawki wówczas zostaje zachwiana równowaga hormonalna naszego organizmu ponieważ następuje wzrost produkcji przez przysadkę mózgową co jest groźne ponieważ przestaje ona wytwarzać ten hormon naturalnie i ma go w dużym nadmiarze gdzie czasami nie jest w pełni wykorzystany. Niektórzy jeszcze biorą sterydy i nie ćwiczą to już totalna głupota a spadki po zaprzestaniu ćwiczeń są duże. Należy pamiętać skąd pochodzą sterydy, przeważnie wydobywa się je od martwych osób właśnie z przysadki mózgowej lub od zwierząt dlatego tak łatwo jest je nabyć na czarnym rynku, znajdują się także w aptekach i tam są znanego pochodzenia. Czasami hormony są dostarczane w żywności lecz nawet o tym nie wiemy właśnie w podobne sposoby ale czy to pomaga ludziom? Jeśli coś osiągniemy efektem długich ćwiczeń i zaangażowaniem zostaje na wiele dłużej, na dobrej diecie i naturalnie też można zrobić dobre efekty może nie takie jak po używkach ale warto szanować swoje narządy bo na starość to później wychodzi. Zresztą przesadna muskulatura mi osobiście się nie podoba :)

Podobno praca popłaca, lepiej rosnąć ale pomału dlatego lepiej to omijać...

sterydy

 

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • nataliaprezentuje

    Ja np. nie rozumiem tych ludzi. Tyle się mówi że to zabija,
    ale oni nadal to robią i nie przestają :(

© wiedzanalepszezycie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci